Bluetooth teploměr, kterým změříte teplotu kdekoliv – Sen.se ThermoPeanut

Potřebujete vědět, jaká je teplota i na méně obvyklých nebo přístupných místech. Například když kempujete v horách. Nebo doma v různých místnostech, v ledničce, na zahradě pod jabloní. Malý Bluetooth teploměr Sen.se ThermoPeanut se vejde do kapsy a budete znát teplotu vždy, když budete mít u sebe svůj chytrý telefon.

ThermoPeanut je malý plastový teploměr (45x25x5 mm, váha 7,5 g), který automaticky zasílá naměřené hodnoty do aplikace v mobilním telefonu přes Bluetooth. Napájený je vyměnitelnou baterií s životností 3 měsíce. Vyrábí se v několika barvách.

Teploměr můžete nalepit na stěnu nebo nábytek nebo jej nosit s sebou například jako přívěšek ke klíčům. Měří teploty uvnitř i vně (není však voděodolný). Rádi spíte pod stanem a chcete vědět, jaká je uvnitř nebo venku teplota? Toto zařízení je ideální. Je malé, lehké. Budete vědět, kolik je stupňů všude tam, kde je váš mobilní telefon.


 

Teplota je zasílána do chytrého telefonu průběžně s frekvencí nastavenou v aplikaci (přednastavených je 15 minut). Můžete nastavit hraniční teploty (horní a dolní mez), při jejichž překročení budete upozorněni zapípáním a zasláním oznámení na mobil. Tento zvukový signál zazní, i když není v dosahu spárované mobilní zařízení.

Potřebujete znát aktuálním teplotu? Stiskněte tlačítko na Peanutu a po chvilce se zobrazí na displeji telefonu. Zařízení zároveň při stisku tlačítka specifickým zvukem oznámí, zda je aktuální teplota ve vámi požadovaném rozmezí, pod dolní hranicí nebo je příliš teplo.

Příklad využití několika zařízení v jednom domě (Zdroj všech obrázků: Sen.se)

Teplotu zjistíte, pouze když jste nablízku

Teploměr komunikuje s telefonem nebo tabletem s operačním systémem Android nebo iOS přes Bluetooth. Spárovat lze s více mobilními zařízeními.

Pokud je mobilní zařízení mimo dosah, naposledy naměřené teploty nezjistíte. Teploměr má však vnitřní paměť na zhruba 15denní záznam (podle počtu požadovaného měření) a při přiblížení mobilního zařízení se data přenesou. Lze je navíc vyexportovat jako CVS soubor.

Zařízení tedy nefunguje jako klasický teploměr, u kterého se můžete kdykoliv podívat, jaká je v jeho okolí teplota. Toto dokáže například Wi-Fi teploměr. Stálou kontrolu nad teploměrem budete mít pouze v případě, že máte v jeho dosahu trvale umístěné zařízení, které data přijímá (například tablet).

ThermoPeanut spolupracuje s termostatem Nest a službou IFTTT

Peanut termostatu Nest pomáhá zpřesňovat teplotu v prostoru, což vede ke zvýšení komfortu a úsporám.

Ve službě IFTTT můžete nastavit mnoho předpisů, například pro produkty Nest, WeMo, Philips Hue, nebo služby Google kalendář, Gmail a iOS reminder. Nastavit lze také jiné kombinace, například když stoupne teplota v chladničce (předpokládá se, že jsou otevřené dveře), abyste dostali upozornění.

Technické údaje a cena

Rozmezí teplot: -20° až +60° C
Dosah: do 30 m
Alarm: piezo až 90 dB

Spárování zařízení s mobilním telefonem nebo tabletem je otázka necelé minuty. Aktualizace software zařízení probíhá přes mobilní aplikaci.
V aplikaci se zakreslí do grafu měření po 30 minutách bez ohledu na to, jak často se zasílají naměřené hodnoty.

Tento gadget koupíte za cenu od 750 Kč.

Mobilní aplikace:

Jaký teploměr vybrat?

Chtěli byste koupit teploměr jiný než ten obyčejný, ale nevyznáte se v tom množství produktů, o kterých jejich výrobci říkají, že jsou „chytrá“? Co od měření očekáváte? Napište mi. Výsledkem naší spolupráce bude produkt, který bude dělat to, co očekáváte.


Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.