Chromecast – vychytávka, která přehraje na televizi film z internetu

Chcete zobrazit fotky nebo video z tabletu, chytrého mobilu nebo počítače na obrazovce televize? Umožní vám to Chromecast.

Chromecast je malé zařízení, pomocí kterého na obyčejné televizi zobrazíte obrazovku počítače nebo oblíbený film. Pouze jej připojíte do HDMI vstupu vaší televize, nastavíte přístup k Wi-FI síti a nainstalujete potřebné aplikace. Chromecast lze napájet z USB portu televize nebo adaptérem ze zásuvky. Mezi podporovaná zařízení patří telefon a tablet s operačním systémem Android, některá zařízení a programy Apple, notebooky a počítače s Mac a Windows.

Streamovací zařízení Google Chromecast

Streamovací zařízení Google Chromecast

Chromecast připojený k domácí Wi-Fi síti dokáže zobrazit stejný obraz jako obrazovka počítače, displej tabletu nebo chytrého telefonu, které jsou připojené ke stejné Wi-Fi síti. Podmínkou jsou však podporované aplikace, nezobrazíte např. fotky uložené přímo v PC. Zařízení vyvíjí společnost Google, rozumí si tedy s jejími produkty – webovým prohlížečem Chrome, videokanálem YouTube, službami Netflix (v ČR zatím nedostupná), Google Play Music a Google Play Movie. Můžete zobrazit fotky, které máte uložené na svém Google účtu.

Aktualizace článku (2.4.2015) – Stream.cz
Od minulého týdne podporuje Chromecast i aplikace pro telefony s operačním systémem Android Stream.cz.

Internetový prohlížeč Chrome - ikona pro přenos obrazu do Chromecastu

Internetový prohlížeč Chrome – ikona pro přenos obrazu do Chromecastu

Chromecast má v sobě malý počítač, který z “ovládacího” zařízení dostane impuls ke stažení požadované služby a načte si ji přímo z internetu. Pak můžete počítač nebo tablet vypnout a sledovat pořad na televizi.

Cena se pohybuje kolem 1.200 Kč.

Chromecast není jediný

Obdobných streamovacích zařízení je na trhu několik, záleží na každém z vás, jakou službu preferujete, a zda je dostupná v ČR: Roku, Apple TV, Fire TV nebo Google Nexus Player.

Povedená věc pro “hloupé” televize

Chromecast máme doma už od jeho uvedení na trh. Pokud přijde návštěva, můžeme jí přehrát fotky na velké obrazovce. Děti s oblibou tancují před televizí, když jím pustíme dětské písničky z YouTube. Nevýhodou však je, že nedokážeme jednoduše přehrát filmy nebo fotky uložené na počítači (pouze pomocí speciální aplikace).

Sledujete-li často filmy na YouTube nebo internetovou televizi, např. iVysílání České televize, pak pro vás toto jednoduché zařízení bude přínosem.


Mohlo by vás také zajímat:

Komentáře

2 komentáře: “Chromecast – vychytávka, která přehraje na televizi film z internetu”

  1. Josef napsal:

    Článek pro malé děti.

  2. Ivana Minářová napsal:

    Z dnešního pohledu možná ano. Článek však vznikl před čtyřmi lety, kdy tato zařízení až tak běžná nebyla :-)