Chytrý a pohledný telefon nejen do pracovny

Hledáte elegantní telefon domů nebo do kanceláře? Stolní telefon Jablocom Raven představuje kombinaci klasického telefonu a moderní technologie. Velký 8″ displej a velké sluchátko zajistí dobré ovládání a pohodlné telefonování.

Společnost Jablocom vyvíjí moderní telefony a bezpečnostní kamery s propojením na internet (chytrý telefon, webový prohlížeč) nejen do kanceláře.

Stolní telefon Raven představuje kombinaci klasického stolního telefonu (šířka 21, hloubka 16 a výška 17 cm) a moderní technologie. Jeho základem je 8″ displej a velké sluchátko, zdrojem telefonního signálu je SIM karta. I když má telefon vlastní baterii, která vydrží cca den provozu, je logické, že ho v kanceláři budeme napájet z elektrické sítě. Při výpadku proudu telefon můžete používat, ale displej je vypnutý. Aktivuje se jen při zvednutí sluchátka.

Boční pohled na telefon Raven.

Boční pohled na telefon Raven.

Uživatelé, kteří aktivně používají Google služby, s nákupem Ravenu získají zařízení, na které jsou zvyklí – Gmail, kalendář, Hangout, kontakty, dokumenty – vše uložené v cloudu. Telefon má přední kameru, je tedy možné uskutečnit videohovor (Hangout, Skype ap.). Samozřejmostí je instalace dalších aplikací z obchodu Google Play, protože telefon pohání operační systém Android.

Protože je to však zařízení (hmotnost 1,22 kg), které leží na pracovním stole, jeho výhodu shledávám právě v propojení s Google účtem, zejména kontakty (to znamená, že mám v mobilním telefonu i v Ravenu jeden seznam, který se synchronizuje). Ostatní aplikace (Skype, jízdní řády, kalendář atd.) bych využívala spíš na velkém monitoru. Nicméně lidé, kteří nepracují celodenně s počítačem, více programů ocení (např. nemusí zapínat počítač, aby se účastnili videohovoru nebo naplánovali schůzku – přepnutí do kalendáře během telefonického hovoru je velmi snadné).

I pro lidi, kteří pracují s počítačem, může být výhoda v nastavení widgetů (zástupce programu na ploše) – například můžete mít stále na očích nastávající schůzky nebo přehled úkolů na daný den. Je také velmi snadné přidat na displej “cedulku”, jako používá mnoho lidí papírek pro rychlá připomenutí – vřele doporučuji aplikaci Google Keep.

Telefonní seznam

Telefonní seznam

Pro firmu může znamenat přechod všech uživatelů na mobilní síť i úspory. Máte-li mobilní telefon, můžete si také u svého operátora zajistit druhou SIM se stejným telefonním číslem a během doby strávené v kanceláři používat velký telefon.

Telefon má operační systéme Android 4.2.2 a 4 GB paměti. Paměť lze rozšířit vložením SD karty (není součástí balení). Kromě Wi-Fi je možné připojení dalších zařízení přes Bluetooth 4.0.

Začínáme

Telefon musíte nejdříve “složit” – připojit sluchátko a napájecí adaptér, vložit SIM kartu. Následně již můžete telefonovat.

Kouzlo Ravenu je však již zmíněná synchronizace s Google účtem. Nastavení účtu proběhne po prvním spuštění přístroje automaticky. Bohužel však v mnou testovaném zařízení nebyl přiložený manuál pro nastavení telefonu, ale jen rychlý průvodce v angličtině. Telefony určené na český trh však standardně manuál obsahují.

Používáme

Přístroj můžete používat ve dvou módech:

  • simple Raven – přístroj umožňuje jen telefonování a psaní zpráv. Můžete také napsat odpověď na došlý e-mail nebo Hangout (aplikaci pro čtení e-mailů / zpráv jinak neotevřete – pouze kliknutím na upozornění na nepřečtenou zprávu).
  • smartphone – můžete používat všechny nainstalované aplikace jako u běžného chytrého telefonu. Chcete-li se automaticky přepnout do režimu telefonování (do aplikace Raven) po zvednutí sluchátka, nastavte aplikaci Hook switch (je již od výrobce nainstalovaná).

Telefon velmi dobře drží na stole, neposouvá se. Jeho vzhled je elegantní a jistě se bude hodit do každé kanceláře. Kabel napájení je vyvedený ze zadní části a nepřekáží. Sluchátko je však v zavěšené pozici pouze opřené (zajištěné magnetem) a při zavadění o něj snadno sklouzne.

Dotykový displej poskytuje dostatek prostoru na velká “tlačítka” pro zadávání volaného čísla a i telefonní seznam je velmi dobře čitelný. Zmeškaný hovor nebo příchozí zpráva (SMS, MMS, e-mail) jsou snadno viditelné.

Můžete telefonovat i bez zvednutí sluchátka. Kvalita hovoru není však z cca 40 cm vzdálenosti ideální. K telefonu je možné připojit i drátovou hands-free sadu (nezkoušela jsem).

Telefonní číslo zadáváte přímou volbou na číselníku nebo výběrem kontaktu z adresáře. Nejčastěji volaná čísla se zobrazí nad číselníkem, oblíbená čísla pak na samostatné obrazovce označené hvězdičkou. Telefon automaticky vyhledává kontakty při zadávání jména (využití skupin písmen na číselníku – například pro zadání jména ŠÁRKA stisknete 72752) nebo čísla volaného.

Na obrazovce s číselníkem pro přímou volbu telefonních čísel je seznam nejčastěji volaných kontaktů.

Na obrazovce s číselníkem pro přímou volbu telefonních čísel je seznam nejčastěji volaných kontaktů.

Telefon lze s výhodou také využít pro propojení s domácím videovrátným (kamerou u zvonku a „bzučákem“). Stačí k tomu jen příslušná aplikace Android a přímo z pracovního místa uvidíte, kdo stojí za dveřmi. Řešení nabízí například firma 2N telekomunikace.

Kde Raven koupit?

Zaujal vás tento telefon a chcete jej koupit? Jablocom prodává své produkty přes distributora Mobil na stůl. Telefon Raven stojí 12.500 Kč.

Shrnutí

  • „plus“ synchronizace s Google účtem
  • „plus“ velký, dobře čitelný displej
  • „minus“ špatná kvalita hovoru při volání bez sluchátka u ucha

Telefon jsem používala poměrně dlouhou dobu. Jako uživateli Google aplikací jsem jej ocenila hlavně kvůli synchronizaci dat. Vhodný widget mi usnadnil orientaci v nadcházejících schůzkách a aktuálních úkolech. Uživatelům, kteří nepracují celodenně s počítačem, bude telefon přínosem ve snadném zadávání dat, například schůzek do kalendáře, nebo možnosti instalace oblíbených aplikací na zařízení s velkým, dobře čitelným dispelejem.
Nevýhodou může být, pokud máte dvě SIM se stejným telefonním číslem, vypínání mobilního telefonu a zapínání Ravenu po příchodu do kanceláře (podle operátorů poskytujících tuto službu může být aktivní vždy jen jedna SIM).


Mohlo by vás také zajímat:

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.