Apple HomeKit

Alias: HomeKit

Apple HomeKit je technologie, která propojuje zařízení různých výrobců do jednoho systému. Produkty musí být pro použití s Apple HomeKit certifikované (označení “Works with Apple HomeKit“. Pro možnost používání tohoto systému potřebujete iPhone, iPad nebo iPod touch s iOS 8.1 nebo novějším a příslušnou aplikaci. Aktualizace počítačů na verzi macOS Mojave přidává aplikaci Dománost na na „velké“ počítače.

HomeKit dokáže ovládat produkty jako jsou žárovky, zámky, termostaty nebo chytré zásuvky. Jejich seznam najdete i na českém webu společnosti Apple. Po spárování aplikace a produktu můžete využívat všech výhod, které toto spojení umožňuje – ovládání hlasem (hlasové příkazy Siri). Například: „Turn on the lights“ – Zapni světla, „Turn on the printer in the office“ – Zapni tiskárnu v kanceláři, atd. Přes Apple TV pak můžete ovládat domácnost i na dálku zvenčí. V neposlední řadě může vaše domácnost fungovat automaticky, bez vašeho zásahu.

HomeKit umožňuje ovládání domácnosti pomocí telefonu, hodinek iWatch, i počítače. Na obdobném systému pracují i společnost Google (Google Home), Microsoft (Microsoft HomeOS) nebo Samsung (Smart Home).


Mohlo by vás také zajímat