Domácí spotřebiče si spolu mohou povídat

Mohou spolu domácí spotřebiče komunikovat, kdy jeden ví, co dělá druhý? Můžete na dálku změnit prací program nebo vypnout troubu? Pro spotřebiče Miele to není žádný problém.

Ještě nedávno patřily do skupiny “chytrých” spotřebičů v České republice jen výrobky značky Miele. V zahraničí, například v Německu, pak i značka Bosh. Postupně se přidávají další – dnes je to už i LG.

Společnost Miele označuje “chytré” spotřebiče logem Miele@home. Důvodem k jejich nákupu je v prvé řadě komfort. Máte-li pračku nebo sušičku v technické místnosti ve sklepě domu, na dálku můžete zjistit stav právě běžícího programu. Díky funkci SmartStart jistě ušetříte peníze, aniž byste museli myslet, kdy spotřebič zapnout. V kuchyni budete mít zdravější vzduch, pokud se digestoř bude sama regulovat (ruku na srdce – kdo z vás zapíná digestoř při každém vaření?). Neposlední výhodou je bezpečnost – můžete na dálku vypnout troubu, pokud jste před odchodem zapomněli vyndat koláč, nebo vám přístroj zašle informaci o chybovém stavu.

Miele-titul

Jak to funguje?

  • Varná deska komunikuje rádiovým spojením s digestoří, tzv. Con@ctivity. Podle toho, na jaký výkon máte zapnutou varnou desku, se automaticky reguluje výkon digestoře.
  • Pračka automaticky dávkuje prací prostředek. Na vás je, abyste vložili prádlo do pračky a zapnuli stand-by režim. Na dálku můžete zapínat program nebo ho změnit. Po vyprání však prádlo musíme vyndat, pověsit a uklidit sami. Bude-li docházet prací prostředek, pračka na to upozorní nebo přímo objedná nový.
  • Mraznička s dálkovým řízením je výhodou když jedete z nákupu a budete zamrazovat větší množství potravin. Dálkově nastavíte stupeň výkonu mrazení. Obdobně pracuje i ovládání chladničky nebo vinotéky.
  • Servis spotřebičů – spotřebiče mohou být napojené na servisní středisko Miele. Nestane se vám tak, že přijede servis k jednomu spotřebiči a po týdnu k dalšímu.
  • SmartStart – přístroj se zapíná v době, kdy je domácnost napojená na levný proud.
Pečící trouba Miele

Pečící trouba Miele

Bezdrátové spojení varné desky s digestoří - Con@ctivity

Spojení varné desky s digestoří – Con@ctivity

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Do jednoho systému lze zapojit až dvanáct přístrojů. Může to být

  • pečící a parní trouba
  • varná deska, digestoř
  • kávovar
  • myčka nádobí
  • chladnička, vinotéka, mraznička
  • pračka a sušička

Líbí se vám myšlenka dálkového řízení domácích spotřebičů?

Možná už máte doma pračku nebo myčku, která by si mohla “povídat” s vašim telefonem. Nejsou to však obyčejné spotřebiče, musí mít možnost zapojení komunikačního modulu. Pak potřebujete modul Miele Gateway pro vzájemnou komunikaci spotřebičů. S ním můžete na dálku kontrolovat stav spotřebiče, průběh programu, dálkově spouštět předvolený program nebo zadávat pokyny z jednoho místa – počítače, aplikace v chytrém telefonu, tabletu, televize nebo centrálního ovládacího panelu na stěně. A to pro každý přístroj zvlášť nebo všechny dohromady. Další možností zobrazování údajů o stavu přístrojů může být SuperVision, kdy na displeji samotného spotřebiče zobrazíte stav “kolegy” zapojeného do systému.

Modul Miele Gateway je připojený do domácí Wi-Fi, a tedy i na internet (ovládání z venčí). Máte v domě již chytrou elektroinstalaci? Miele@home do ní jednoduše přičleníte a nepotřebujete další “ovladač”, řídíte celý dům z jedné aplikace včetně spotřebičů.

Nejste příznivcem značky Miele? LG Electronics prodává chytré domácí elektrospotřebiče s označením Smart DiagnosisTM. Tato funkce znamená také snadnou komunikaci spotřebiče se servisním střediskem.

Váš názor

Líbí se vám řídit domácí spotřebiče na dálku? Jaký by to pro vás mělo největší význam? Podělte se, prosím, o vaše myšlenky.


Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.