I v malé kuchyni je místo pro rádio

Mnozí z nás si rádi pustíme rádio, aby nám práce lépe ubíhala. Jak ale vyřešit nedostatek místa v kuchyni, mnohdy malém prostoru, kde je využitý každý centimetr plochy?

Řešením je rádio určené k namontování na skříňku zespodu. Již nějakou dobu mám na polici v kuchyni namontované rádio Grundig Sonoblock 690.

Kuchyňské rádio namontované na polici ze spodní strany.

Kuchyňské rádio namontované na polici ze spodní strany.

Tento přístroj je přímo navržený do domácích kuchyní. Se svou výškou 6 cm nepřekáží. Kvalita zvuku i hlasitost je pro tento účel dostatečná. Instalace je velmi jednoduchá – rádio několika vruty připevníte na skříňku poblíž elektrické zásuvky. Je možné vložit záložní 9V baterii, která zajistí funkční displej (hodiny) v době výpadku elektřiny (po tuto dobu však rádio nehraje a nefunguje alarm).

Nejvíce využívám minutku (odpočítávání času). Zvonění je nutné vypnout ručně. Není tedy možné, že zazvonění promeškám a připálím jídlo, například pokud odběhnu do jiné místnosti.

Funkce:

  • rádio s možností uložení až 10 stanic na rychlou předvolbu – frekvence FM 87,5 až 108,0 MHz
  • hodiny s automatickým nastavením
  • minutka (timer) – do 300 minut
  • budík – pípání nebo spuštění rádia v nastavený čas
  • LED displej

Jedinou nevýhodou, kterou jsem zaznamenala, je automatické nastavení času, kdy se hodiny seřizují podle signálu poslouchané stanice. Bohužel se mi stává vždy při změně času, že oblíbená stanice tento signál vysílá chybně.

Pokročilé řešení

Je-li hudba vaší vášní a chcete ji mít opravdu v celém bytě nebo domě, pouvažujte o systémovém řešení. Multimediální nástavbu zahrnují systémy chytré elektroinstalace v domě – např. inHome nebo bezdrátový systém Loxone).

Chytré řešení iNELS nabízí Chytré sady, aby byly tyto systémy dostupnější všem. Jednou ze sad je Rádio & hudba ve vypínači. Rádio s reproduktory namontujete na stěnu. K danému místu je však třeba dovést elektřinu. Volitelným příslušenstvím je připojení k Wi-Fi, NAS úložišti hudby, zesilovači, nástěnnými nebo stropními reproduktory. Bez těchto doplňků je možné hudbu přehrávat z mobilního telefonu nebo MP3 přehrávači jeho připojením audio kabelem k modulu.

Chytrá sada Rádio & hudba ve vypínači.

Chytrá sada Rádio & hudba ve vypínači.

Kde nakoupit

Kuchyňské rádio Grundig Sonoblock 690 koupíte za cenu cca 1000 Kč. Já osobně ho využívám denně a jsem spokojená s jednoduchostí provedení i užívání.

Oproti tomu Chytré řešení stojí od 5000 Kč. Kvalita zvuku je však vyšší a je zde i více funkcí.


Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.