Nabíjejte mobil bez kabelu

Bez každodenního nabíjení akumulátorů různých zařízení se v dnešní době málokdo obejde. Výrobci elektroniky se snaží uživatelům tento krok usnadnit a vymýšlí různé vychytávky pro zvýšení komfortu, například nabíjení bez kabelů.

Pro bezdrátové nabíjení se používá standard Qi. Chcete-li dobíjet zařízení (chytrý telefon, tablet nebo chytré hodinky, možná se dočkáme i bezdrátového nabíjení notebooku) pouhým položením na stůl, musí to přístroj podporovat. Pak už jen stačí mít speciální nabíječku. Velmi rychle si zvyknete na komfort, který tento způsob přináší.

Bezdrátová nabíječka (zdroj: IKEA)

Bezdrátová nabíječka (Zdroj: IKEA)

Máte-li telefon, pro který je kabel nutností, můžete bezdrátově dobíjet s přidaným přijímačem. Je to nálepka, kterou zapojíte obvykle do napájecího konektoru telefonu. Například pro telefony iPhone 5/5S/5C/6 můžete koupit modul Apei Qi i3 (stránky výrobce, koupíte za cenu od 450 Kč). Heureka.cz nabízí obdobné produkty pro mnoho modelů chytrých telefonů.

Univerzální Qi receiver pro bezdrátové nabíjení microUSB

Univerzální Qi receiver pro bezdrátové nabíjení microUSB

K bezdrátovému nabíjení samozřejmě budete potřebovat speciální nabíječku. Ta už musí být napájená ze zásuvky. Vybrat si můžete produkty od různých výrobců.

IKEA

S vlastním řešením přišla IKEA. Od letošního jara prodává bezdrátové nabíječky, které jsou již součástí nábytku – ocelových a dřevěných nočních stolků ). Pořídit můžete také stojací a stolní lampu z řady VARV. Do pracovny se bude hodit lampa řady RIGGAD).

Stolní lampa s bezdrátovou nabíječkou ve své základně (Zdroj: IKEA http://www.ikea.com/cz/cs/)

Stolní lampa RIGGAD s bezdrátovou nabíječkou ve své základně (Zdroj: IKEA)

Pokud vás nezaujaly výše uvedené produkty, pak vám obchod nabízí samostatné podložky pro nabíjení jednoho nebo hned tři zařízení.

Jednou bezdrátovou nabíječkou můžete dobít i více zařízení (Zdroj: IKEA http://www.ikea.com/cz/cs/)

Jednou bezdrátovou nabíječkou můžete dobít i více zařízení (Zdroj: IKEA)

Nechcete-li kupovat nový stolek, můžete využít nabídky na koupi modulu JYSSEN, který vsadíte do libovolného nábytku (daní za toto řešení je však vyvrtání otvoru).

Výhody a nevýhody bezdrátového nabíjení

Výrobci se snaží prodlužovat výdrž baterií, nicméně lidé mají doma více a více zařízení, které potřebují nabíjet. Bezdrátové nabíjení je možností, jak eliminovat několik typů konektorů (např. micro USB u většiny zařízení a lighting u Apple). Kolikrát se vám stane, že se nemůžete hned napoprvé trefit a konektor se snažíte zapojit obráceně? Pouhé položení telefonu na podložku ušetří váš čas i nervy. Největším přínosem bezdrátového nabíjení je tedy komfort – pokud telefon nepoužíváte, nechte ho dobíjet.

Nevýhodou je jistě pomalejší nabíjení. Nicméně – pokud se telefon dobíjí vždy, když jej nepoužíváte, tato nevýhoda není na obtíž.


Mohlo by vás také zajímat:

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.