Pište a malujte po zdech. Chytrých zdech.

Máte malé děti, které zanechávají svá umělecká díla po zdech celého bytu? Vyčleňte jim stěnu v jednom pokoji a nechte je rozvíjet talent. V práci můžete psát po stěnách při poradě nebo nakreslit plán akcí na celý měsíc. S Chytrou zdí to bude hračka.

Irská společnost Smart Wall Paint vyvinula speciální nátěr, který změní obyčejnou stěnu či jinou plochu (například nábytek, sklo nebo dveře) na popisovatelnou plochu.

Chytrá zeď

Typické uplatnění najde v kanceláři – už nebudete potřebovat flipchart s hromadou papíru. Můžete ji také použít například pro plánování pracovních schůzek – nakreslete velký kalendář na stěnu. Výborně poslouží i doma, aby se mohly děti umělecky vyjádřit a nikdo je za to nehuboval. Ve školách nahradí bílou (whiteboard) i klasickou tabuli.

S Chytrou zdí se nemusíte omezovat na malou plochu tabule. Udělejte ji tak velkou, jak potřebujete. (Zdroj: www.chytrazed.cz).

S Chytrou zdí se nemusíte omezovat na malou plochu tabule. Udělejte ji tak velkou, jak potřebujete. (Zdroj: www.chytrazed.cz).

Vyrábí se ve třech variantách:

  • Bílá
  • Máte barevný povrch a nechcete se ho kvůli Chytré zdi vzdát? Volte průhledný nátěr.
  • Používáte rádi magnety pro připnutí obrázků na nástěnku? Není problém, s magnetickým nátěrem můžete na stěnu psát i dávat obrázky.

Na Chytrou zeď můžete kreslit a psát klasickými popisovači na bílou tabuli. Mazání je také snadné – setřete nasucho hadříkem z mikrovlákna.

Nátěr zvládnete nanést sami, není třeba volat odborníky. Pokud máte hrubý povrch, bude hrubý i nátěr, proto je třeba podklad připravit – vyhladit, napenetrovat, vytmelit, atd. Po pěti dnech po nanesení nátěru je dostatečně vyzrálý na první umělecká díla nebo pracovní poznámky.

Uznávám, že pořízení nátěru není levná záležitost – za metr čtvereční zaplatíte od 1.020 Kč. Trvanlivost povrchu je však minimálně 10 let (tj. délka poskytované záruky). Kolik za tu dobu popíšete papírů ve flipchartu? Vydrží tak dlouho whiteboard?

Chytrá fixa

Chtěli byste to, co na Chytrou zeď napíšete, převést do počítače? Nebo svěřujete své myšlenky bílé tabuli nebo papíru ve flipchartu? Co kdyby se obsah napsal také do počítače a mohli jste ho rozeslat svým kolegům nebo studentům? Ideální řešení nabízí Smartmarker nebo-li Chytrá fixa – krabička (přijímač), kterou umístíte na popisovanou plochu. Obyčejnou fixu na bílé tabule vložíte do držáku ve tvaru fixy (vysílač). Pohyb tohoto držáku je zaznamenávaný do paměti v krabičce, odkud jej pak přenesete do počítače. Jste omezení pouze plochou 7,5 m2.

Chytrá fixa (Zdroj: www.chytrafixa.cz).

Chytrá fixa (Zdroj: www.chytrafixa.cz).

Zařízení můžete koupit za cenu kolem 26.500 Kč na webu Smartmarker nebo Chytrá fixa. U druhého jmenovaného obchodníka za tuto cenu získáte i 6 m2 Chytré zdi.


Mohlo by vás také zajímat:

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.