Podzimní novinky ve vytápění – hlavice Tado a Netatmo

S blížící se topnou sezónou jsou na trh uváděny nové produkty pro řízení vytápění – termostatické hlavice na radiátory. S novinkami přišlo německé Tado i francouzské Netatmo.

Zdroj: Netatmo

Zdroj: Netatmo

Tado automaticky ovládané mobilem

Společnost Tado zahájila v roce 2010 prodej chytrých termostatů řízených přes internet. Termostaty sledují předpověď počasí a přítomnost členů domácnosti podle jejich mobilních telefonů. Podle těchto parametrů je řízený kotel a následně nastavená teplota v interiéru. Propojení termostatu s aplikací v chytrém telefonu zajistí, že máte vytápění stále pod kontrolou. Služba IFTTT zajistí automatické činnosti.

Od října bude v prodeji chytrá termostatická hlavice Tado Smart Radiator Thermostat. Již nyní můžete objednat základní balíček, který obsahuje dvě hlavice a krabičku pro připojení hlavic k internetu Internet Bridge. Základní myšlenka produktů Tado – ovládání na základě polohy vašeho telefonu, zůstává stejná jako u termostatů. Samozřejmostí je, že pokud budete mít výpadek připojení k internetu, můžete ovládat hlavice ručně.

Základní balíček stojí 199 € (cca 5.380 Kč), jednotlivé hlavice 79 € (cca 2.130 Kč). Můžete využít i měsíční pronájem za 4 € (cca 110 Kč).

Termostatická hlavice Tado (Zdroj: Tado)

Termostatická hlavice Tado (Zdroj: Tado)

Netatmo a Apple HomeKit

Termostatické hlavice Netatmo podporují Apple HomeKit. Můžete ovládat vytápění hlasem (“Hey Siri, increase the temperature in the bedroom by 2°C”) a nastavit závislé funkce na dalších zařízeních (například vypni radiátor, když je otevřené střešní okno). Kromě Apple HomeKit můžete vytápění a další produkty Netatmo ovládat z vlastní aplikace.

Drobností, která ale může mít dobrý vliv na vnímání technických prvků domácnosti, je nastavení barevného lemování hlavice (žlutá, oranžová, zelená nebo modrá). Hlavice měří teplotu ve svém okolí a nastavuje termostatický ventil podle vašich požadavků – ať již týdenního programu nebo aktuální teploty zadané na dálku v mobilním telefonu nebo přímo na hlavici. Čím se liší od produktů jiných výrobců? Netatmo se řídí i tím, zda do místnosti svítí slunce. To vede k dalším úsporám za vytápění.

K dostání bude koncem roku a stát by měla £60, tj. necelých 2.000 Kč.

Termostatická hlavice Netatmo (Zdroj: Netatmo)

Termostatická hlavice Netatmo (Zdroj: Netatmo)

Výběr hlavice

V dnešní době je na trhu mnoho termostatických hlavic, které zajistí úspory. Při jejich nákupu se obvykle řídíme cenou, někdy i vzhledem. Zajistí však dostatečný komfort?

Cena nad 1.000 Kč za jednu hlavici je vysoká. Řekněme si však – jakou má drahé zařízení pro mou domácnost přínos? Dva příklady jdou v tomto článku. O dalších můžeme diskutovat v komentářích.

S výběrem vám mohu pomoci – napište mi své představy. Doporučím řešení na míru vaší domácnosti.


Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.