Potřebujeme měřit a sdílet i údaje o sexu?

Dnes je už chytré kdeco. Nedávno tiskem proletěla zpráva o chytrém kondomu. Co to je a k čemu může být dobrý?

Chytrý kondom vlastně ani není kondom. Jedná se o kroužek, který se navleče na penis, během používání měří a po ukončení činnosti přenese údaje bezdrátově přes Bluetooth do aplikace v mobilním telefonu. Spadá tak do kategorie nositelné elektroniky, i když s omezeným použitím. Nabití trvá zhruba hodinu a poté jej můžete používat 6 až 8 hodin.

i.Con navrhla a vyrábí společnost British Condoms. Není to tedy nějaký výstřelek nově vzniklého startupu, ale podniku v této oblasti již delší dobu působící. K čemu je vlastně toto zařízení určené?

i.Con je zařízení sledující aktivitu při sexu – spálené kalorie, počet a rychlost vniknutí, dobu a četnost sexu, rozměry, teplotu kůže, kolik různých poloh jste během týdne, měsíce nebo roku vystřídali. Dá se opakovaně používat. Údajně by neměl při používání nijak vadit.

A když už se jedná o “chytré” zařízení, nechybí statistiky s ostatními uživateli. Pro frajírky to možná bude úžasná věc – přeci jen mnoho lidí “konzultuje” své výkony s kamarády u piva. Teď budou ukazovat grafy v mobilu.

Myslím, že výrobci ale mají jiné cíle. Jedním z nich by měla být prevence pohlavně přenosných chorob. Ne ve smyslu zabránění šíření nemocí – i.Con se nedá použít jako ochrana při sexu, počítá se se současným použitím běžného kondomu. Údajně by mělo zařízení umět tyto nemoci rozpoznat. Jak by testování mělo fungovat, zatím není známo. Jak ale prakticky s údajem naloží uživatel? Kroužek zapípá, že nějakou chorobu zaměřil? To už je, myslím, trochu pozdě…

i.Con je nyní v předprodeji na webu výrobce. Cena je £59.99, což je necelých 1.900 Kč. Prodávat by se měl někdy v roce 2017.

Výrobce zatím ani nezveřejnil, jak i.Con bude vypadat.


Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.