Předpověď počasí i měření kvality vzduchu v jednom přístroji

Společnost Netatmo se specializuje na moderní produkty do domácností. Nejznámější je meteostanice Netatmo Urban Weather Station, která kromě předpovědi počasí změří i parametry vnitřního prostředí – teplotu, vlhkost, oxid uhličitý, hluk a tlak.

Před čtyřmi lety se začala prodávat meteostanice Netatmo Urban Weather Station. Není to jen přístroj na měření teploty v interiéru a venku za oknem.

Meteostanice v základní sadě obsahuje dvě části – vnitřní a venkovní modul. Jdou to hliníkové válečky o průměru 4,5 cm a výšce 15,5, resp. 10,5 cm. Nutnou součástí systému je váš mobilní telefon nebo tablet (Android, iPhone a iPad, Windows Phone) nebo webový prohlížeč na počítači pro zobrazování naměřených hodnot a Wi-Fi síť. Mezi jednotlivými moduly musí být maximální vzdálenost 100 m (to je však dosah ve volném prostoru, je nutné zohlednit překážky).

Meteostanice Netatmo Urban Weather Station (Zdroj: www.netatmo.com).

Meteostanice Netatmo Urban Weather Station (Zdroj: www.netatmo.com).

Vnitřní modul je napájený z elektrické zásuvky přes USB kabel. Měří vnitřní parametry – teplotu, vlhkost, kvalitu vzduchu – množství oxidu uhličitého, hladinu hluku, tlak vzduchu.

Stanice průběžně odesílá naměřené hodnoty do cloudu. Odtud je zobrazíte na displeji telefonu nebo počítače. Při pohledu na modul však ihned víte, jestli je nutné vyvětrat. Barevný sloupec zobrazuje množství CO2 (zelená, oranžová, červená).

Vnitřní jednotka s barevným ukazatelem CO2 (Zdroj: www.netatmo.com).

Vnitřní jednotka s barevným ukazatelem CO2 (Zdroj: www.netatmo.com).

Venkovní modul je napájený dvěmi AAA bateriemi. Měří teplotu, vlhkost, atmosférický tlak. Je nutné jej umístit na místo chráněné před deštěm a přímým sluncem.

Předpověď počasí nepočítá samotná stanice, ale je přebíraná z internetu od firmy MeteoGroup. Zkušenosti uživatelů s předpovědí jsou velmi dobré.

Při dosažení vysokých hodnot CO2 nebo jiných parametrů, které mají vliv na komfort (například vysoká vlhkost, nízká teplota, blížící se bouřka ap., podle vašich požadavků) dostanete upozornění na svůj mobilní telefon.

Ke stanici můžete připojit další senzory – větrný a dešťový a až tři vnitřní moduly (například pro dětský pokoj, ložnici atd.). Vnitřní moduly měří pouze teplotu, vlhkost a obsah CO2.

Opravdu potřebuji přístroj bez displeje?

Stále si nejste jistí, jestli by vám byl tento přístroj užitečný? Podívejte se na demoverzi, co vše můžete vyčíst za údaje. Nainstalujte aplikaci na váš mobilní telefon, abyste viděli, jaké hodnoty budete mít stále po ruce.

Meteostanici Netatmo podporuje služba IFTTT. Můžete nastavit podmínky pro další akce – například: rozsviť žárovku Philips Hue na červeno, když se zvýší množství CO22 nad doporučenou hladinu; zatelefonuj, když je vysoký hluk v dětském pokoji; zapni topení, pokud klesne teplota pod určitou hodnotu; atd.

Naměřené údaje můžete sdílet s ostatními lidmi. Podívejte se na mapu, kolik přístrojů již máte ve svém okolí.

Mapa centra Brna se zobrazením měření od majitelů meteostanic. Údaje z vybrané stanice se zobrazují v pravém sloupci.

Mapa centra Brna se zobrazením měření od majitelů meteostanic. Údaje z vybrané stanice se zobrazují v pravém sloupci.

Další produkty Netatmo

Všechny produkty jsou navržené na komunikaci s mobilním telefonem, tedy předpokladem k jejich používání je Wi-Fi síť.

Kde koupit

Společnost iSTYLE nyní nabízí výraznou slevu na produkty Netatmo. Meteostanici můžete koupit za 3.999 Kč, kameru za 4.699 Kč.

Kromě tohoto prodejce je možné nakoupit meteostanici i v jiných obchodech.


Mohlo by vás také zajímat:

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.