Recenze: Super úsporný perlátor Altered Nozzle Dual Flow

Před lety jsem na vodovodní baterie v našem bytě nainstalovala úsporné perlátory (umývadlo, sprcha, dřez), se kterými jsem maximálně spokojená a každoročně máme přeplatky za vodu. Nyní jsem měla možnost vyzkoušet ještě více úsporný produkt – perlátor Altered Nozzle Dual Flow.

Perlátor Altered Nozzle Dual Flow

Perlátor mě zaujal na první pohled – má pěkné balení i samotný vzhled jednotlivých prvků.

Samotná instalace zabrala pár minut – nejdříve jsem musela přijít na princip montáže. A to je obrovská výhoda tohoto produktu. Nemusíte zkoumat vaši starou baterii, jestli má vnitřní nebo vnější závit a jak velký je průměr závitu. Perlátor se totiž vkládá do původní matice perlátoru. Stejně tak neřešíte těsnění – to použijete také původní. Součástí balení jsou tři adaptéry, pomocí kterých osadíte perlátor na svou baterii. Následně přidáte páčku na regulaci průtoku – od velmi jemné mlhy až po silnější proud.

Montáž se povedla na první dobrou a my si užívali nového pocitu mytí. Perlátor má dvě krajní polohy – točením páčky nastavujete, jestli poteče silný proud vody nebo mlha. Mlha je velmi příjemná. Pokud bychom však neměli větší umývadlo, voda bude stříkat i mimo něj. Silný proud vody naopak dobře opláchne předměty. Po pár dnech užívání jsem se však celá rodina shodla, že takto úsporný perlátor není pro nás – oplachování mýdla z rukou trvalo na náš vkus moc dlouho.

Pozor však na údržbu – jako u každého perlátoru, je nutné pamatovat na časté čištění od nečistot z vodovodní sítě. Platí přímá úměra – čím více úsporný produkt, tím častější nutnost čištění.

Perlátor Altered Nozzle Dual Flow – příslušenství

První dojmy

Výhody:

  • univerzální montáž – neřešíte závit perlátoru (průměr, vnitřní nebo vnější šroubení)
  • velká úspora vody
  • vzhled

Nevýhody:

  • úspora vody je tak velká, že jsme se již nedokázali pořádně umýt (opláchnou mýdlo trvalo příliš dlouho)
  • vodní mlha se rozprašuje do velkého prostoru, pro malá umývadla to může být nežádoucí

Technické parametry

Výrobcem doporučený maximální tlak vody je 2 Bary. V českých domácnostech se však běžně vyskytuje tlak 5 Barů. Možná jste se divili, proč nová vodovodní baterie nevydrží tak dlouho jako ta stará. S největší pravděpodobností nebyla vyrobená v České republice a je navržená na jiný typ vodovodní sítě. Výrobce sice garantuje doživotní záruku, nicméně pokud budete reklamovat produkt namontovaný na u nás běžný tlak vody v potrubí, pak nejspíš neuspějete.

Změřený průtok vody:
minimální průtok (mlha) – 0,4 l/min
maximální průtok (silný proud) – 1,4 l/min
průtok vody bez perlátoru – 10,8 l/min
průtok “starého” úsporného perlátoru – 3,0 l/min

Kde koupit

Název produktu: perlátor Altered Nozzle Dual Flow
Výrobce: Altered:Company
Prodejce v ČR: All Day s.r.o.
Cena: 799 Kč (cena se zdá na první pohled vysoká, nicméně v porovnání s úsporami je téměř zanedbatelná)


Produkt k testování zapůjčila společnost All Day s.r.o., která se mimo jiné zabývá snižováním spotřeby vody v budovách. Pro český trh zastupujeme švédskou společnost Altered:Company, která vyrábí extra efektivní šetřiče vody. Celou nabídku můžete vidět na webu www.setrimvodu.cz.


Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.