Štítek: větrání

Recenze: Smarwi – automatické otevírání oken

21.11.2017 | Recenze

Měsíc jsme v ložnici testovali zařízení Smarwi, které umí automaticky větrat – samo otevírá okno na ventilaci. Naprogramovali jsme si tak, že během noci se okno samo několikrát na kratší dobu otevřelo, a tím jsme udrželi hladinu oxidu uhličitého na přijatelné úrovni (hladina CO2značný vliv na kvalitu spánku).

Jste při práci nesoustředění a unavení? Zkuste více větrat

26.6.2017 | Články

Vydýchaný vzduch je lidové označení pro zvýšenou hladinu oxidu uhličitého v místnosti. CO2 je plyn, který vylučujeme dýcháním, a protože jej nelze přímo cítit, vnímáme jej spíše prostřednictvím jeho nežádoucích účinků. V praxi je ovšem někdy složité je zachytit.

Při větrání lze šetřit peníze za vytápění i váš čas

26.1.2017 | Články

Často se setkávám s dotazem: “Musím mít v domě rekuperaci? Domy se bez ní obešly, proč to tam nyní nově dávat?” Čeho se lidí nejvíce bojí? Jaké výhody má stavba, která větrá moderně?

Střešní okna Velux budete moci ovládat pomocí Apple HomeKit

15.8.2016 | Články

Na konferenci Apple WWDC 2016 skupina Velux oznámila, že několik jejích produktů bude podporovat technologii Apple HomeKit.

Vaříte a ohříváte vodu bezpečně?

24.6.2016 | Články

Oxid uhelnatý je strašák, který není možné podceňovat. Se zvyšujícími teplotami je riziko nedokonalého spalování a špatného odvodu spalin vyšší. Jediná ochrana je kvalitní senzor CO.

Předpověď počasí i měření kvality vzduchu v jednom přístroji

18.2.2016 | Články

Společnost Netatmo se specializuje na moderní produkty do domácností. Nejznámější je meteostanice Netatmo Urban Weather Station, která kromě předpovědi počasí změří i parametry vnitřního prostředí – teplotu, vlhkost, oxid uhličitý, hluk a tlak.

Jste doma dostatečně chráněni před radonem?

27.10.2015 | Články

Radon je jednou z přírodních látek, které se vyskytují v našich domovech. Při dlouhodobém pobytu ve stavbě s vyššími koncentracemi však může dojít k poškození zdraví z ozáření.

Jak zabránit otravě oxidem uhelnatým

16.12.2014 | Články

Oxid uhelnatý (chemický vzorec CO) je toxický plyn bez zbarvení a bez zápachu, který může způsobit smrtelnou otravu. Vzniká při nedokonalém spalování zemního plynu, uhlí, dřeva, topného oleje a je také složkou výfukových plynů automobilu.

Větráte doma dostatečně?

30.11.2014 | Články

Člověk potřebuje k životu (pomineme-li stravu a vodu) světlo, teplo a vzduch. V dnešní době trávíme až 90 % času v uzavřeném prostředí staveb, a proto je nutné tyto životní potřeby dostat do interiéru v potřebném množství a kvalitě.