Už i vysavače komunikují přes Wi-Fi

Nevíte si rady, jakým dárkem potěšit hospodyňky? Mnohé by jistě uvítaly robotický vysavač pro automatický úklid. Podzimní novinkou jsou roboti s Wi-Fi připojením.

Podzim byl ve znamení novinek na trhu s robotickými vysavači. Běžné modely vylepšené o funkce zajišťující kvalitnější úklid nás už nepřekvapí. Výrobci proto směřují do oblasti internetu věcí. S novými modely přišli přední světoví výrobci – Neato Robotics a iRobot.

Roomba-580

Neato Robotics

Společnost Neato Robotics na trh uvedla model Neato Botvac Connected. Předností vysavače je silný výkon vysávání i pokud máte psa nebo jiného chlupatého mazlíčka. No a samozřejmě Wi-Fi připojení, díky kterému ovládáte a programujete přístroj odkudkoli. Tento model můžete koupit zatím jen u národního dovozce za 21.990 Kč. Plný prodej včetně zcela funkční aplikace na mobilní telefon (nyní je třeba nastavit jinou polohu, například Německo) se předpokládá začátkem roku 2016.

Neato Botvac Connected (Zdroj: www.neatorobots.cz)

Neato Botvac Connected (Zdroj: www.neatorobots.cz)

iRobot

Společnost iRobot představila model Roomba 980 (tisková zpráva). Má vylepšenou navigaci, lépe se vyhýbá překážkám. Připojíte-li ho do domácí Wi-Fi, můžete ho ovládat přes aplikaci iRobot Home pro Android i iOS a tedy odkudkoli přes mobilní telefon nebo tablet. Na displeji mobilního zařízení nastavíte program nebo spustíte neplánovaný úklid. Můžete také zjistit, jestli je třeba vysypat nádobu na smetí nebo vyměnit filtr. Jediná nevýhoda je, že se u nás zatím robot nedá koupit (pouze v USA a Kanadě, cena $900). Ve vybraných evropských zemích by se měl prodávat ve druhém čtvrtletí 2016, je otázkou, kdy se dostane i na české prodejny.

iRobot Roomba 980 (Zdroj: www.irobot.com)

iRobot Roomba 980 (Zdroj: www.irobot.com)

Je možné koupit další “chytré” vysavače?

Další robotické vysavače, které jsou připojené k internetu, jsou Hoover RBC090 nebo Samsung Smart Robot vacuum. Před rokem si s myšlenkou ovládání přes mobil pohrávala společnost Yujin Robot Korea, jejíž vysavače iClebo jsou vybavené kamerou, ale prodej doposud nebyl zahájený.

Máte zkušenosti s robotickým vysavačem?

Máte doma robota, který vám usnadňuje úklid? Napište prosím své zkušenosti do komentáře.


Mohlo by vás také zajímat:

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.