Zabezpečte svůj bazén už před sezónou

I když to při pohledu z okna nevypadá, pomalu začíná sezóna zahradních bazénů. Bazén představuje velké riziko zejména pro malé děti. Máte svůj bazén bezpečný?

Pro vás, co bazén již máte, spočívá příprava na sezónu v jeho vyčištění, napuštění, zapnutí technologie a úpravě vody. Kdo o něm však teprve uvažujete, máte nejvyšší čas na vyřízení ohlášení na úřadech. Bazén je totiž stavba jako každá jiná a musíte ji nahlásit na stavebním úřadě. Budete potřebovat projekt a zhruba dva měsíce času.

Samotný bazén není bezpečný

Nespokojte se však jen s bazénem samotným. Nejen z pohledu úspory energie je dobré bazén zastřešit. Zastřešení má více výhod – můžete se koupat od jara až do podzimu a pod střechou se udržuje teplo. Během chladnějšího období nemusíte příliš vodu ohřívat. Zastřešení chrání vodu před znečištěním (listí, tráva, ap.). Nemusíte proto nečistoty před koupáním z vody lovit a ušetříte peníze za chemii. Obrovskou výhodou zastřešení je však bezpečnost – zakrytý bazén není možné “přehlédnout” při dětských hrách – míč, za kterým dítě běží, do vody nemá šanci spadnout.

Zastřešení bazénu může mít několik podob. Na obrázku je typ Albixon Klasik. (Zdroj: Albixon).

Vodu před znečištěním a vychladnutím ochrání i plachta, ta však neprodlouží dobu koupání. Navíc si při pádu do bazénu zakrytého plachtou budete připadat, jako byste plavali v pytli, k tomu je kluzká a nedá se po ní chodit. Není tedy z pohledu bezpečnosti ideální.

Bazénový alarm

Zdá se vám zastřešení zbytečné a drahé? Pořiďte alespoň bazénový alarm – malé zařízení, které vás upozorní na náhlé zčeření vody – například pokud do vody spadne dítě nebo pes. Jedním z výrobců je Elektrobock Kuřim a stojí mezi 1.500 až 2.000 Kč.

Bazénový alarm ELBO-073 (Zdroj: Elektrobock)

Jak bazénový alarm funguje?
Zařízení má dvě části – čidlo a sirénu. Bezdrátové čidlo se automaticky zapne při vložení do vody. Necháte ho plavat na hladině nebo přísavkou připevníte ke stěně bazénu. Při náhlém zčeření vody – tedy kdy se předpokládá, že do vody někdo spadl, siréna umístěná v zásuvce v domě vyvolá poplach. Při koupání není nutné čidlo z vody vyndávat, jen jej přepnete do pohotovostního režimu. Když zaznamená klidnou hladinu (tj. už nikdo v bazénu není), samo se opět aktivuje.

Bazénový alarm můžete použít také u bazénových jezírek a jiných vodních ploch.

Chcete se bezpečně koupat?

Nespoléhejte na štěstí, že vám a vaší rodině se nic stát nemůže. Pomohu vám jak s projektem nového bazénu, tak s výběrem zabezpečení. Napište mi nebo zavolejte.


Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.