Zvoní návštěva u dveří? Můžete s ní mluvit, i když nejste doma

Máte nečekanou návštěvu, ale nejste doma? Někdo zvoní, ale před otevřením se chcete podívat, kdo přišel? S moderním zvonkem se na návštěvníka nejen podíváte, ale můžete s ním i hovořit. Obraz může být nahráván a váš dům tak bude více zabezpečený.

Na podzimní návštěvě u fotografa Lukáše Pelecha mě kromě termostatu Nest (článek Život s chytrým termostatem Nest) zaujal i domovní zvonek.

Wi-Fi zvonek Ring Video Doorbell má integrovanou kameru s pohybovým čidlem. Při přiblížení osoby se zapne kamera a obraz se přenáší do aplikace v mobilním telefonu nebo tabletu. Dosah je až 30 stop (cca 9 metrů; můžete nastavit i menší vzdálenost), kromě osoby přímo u dveří můžete snímat například i auto zaparkované před domem. Zvonek tak může nahradit samostatný kamerový systém. Díky možnosti na návštěvníka mluvit je velká šance, že případný zloděj se vašeho hlasu zalekne. Záznam obrazu v cloudu může být podkladem pro dopadení pachatele.

Ring Video Doorbell - Wi-Fi zvonek

Ring Video Doorbell – Wi-Fi zvonek

Máte návštěvu u branky? Můžete s ní přes svůj mobilní telefon mluvit (a nemusíte být doma). Pro odemčení elektrického zámku (bzučáku) v brance aplikací Ring musíte mít určitý zámek. Ostatní elektrické zámky otevřete na dálku jako doposud stiskem tlačítka na stěně v domě nebo otevřete osobně.

Ring Video Doorbell je možné zapojit do služby IFTTT. Například se při zazvonění vypne hudba nebo se rozsvítí světla, když pohybové čidlo zaznamená pohyb (a pak se opět vypnou) nebo můžete nechat zaznamenat událost do Evernote nebo Google kalendáře, když někdo zazvoní. Mnohé další funkce najdete na ifttt.com.

Co tato krabička umí

Na první pohled velmi jednoduché, sympatické a malé (cca 126 x 62 x 22 mm) zařízení, v sobě skrývá zajímavé technologie:

 • HD kamera s nočním viděním
 • Záznam videa do cloudu (placená služba – $3 měsíčně nebo $30 ročně, zkušební doba 1 měsíc zdarma. Bez předplatného je přenos videa a zvuku on-line, bez možnosti uložení dat)
 • Pohybový senzor, který spouští kameru a zasílání upozornění na mobilní telefon
 • Tlačítko (zvonek)
 • Připojení k Wi-Fi
 • Obousměrná hlasová komunikace
 • Mobilní aplikace na telefon / tablet (Android 4,0+, iOS 7.1+, Windows 10)
 • Aplikace na mobilním telefonu (Zdroj: www.ring.com)

  Aplikace na mobilním telefonu (Zdroj: www.ring.com)

 • Certifikace pro umístění ve venkovních podmínkách
 • Napájení vestavěnou baterií (výdrž 6-12 měsíců) nebo kabelem (8-24 V AC – pro napojení na běžný domovní zvonek)
 • Více barevných variant
 • Propojení se službou IFTTT
 • Více barevných variant (Zdroj: www.ring.com)

  Zvonek Ring v dostupných barevných variantách (Zdroj: www.ring.com)

Další produkty Ring

Ke zvonku můžete připojit jakýkoliv drátový zvonek, který používá střídavý proud (AC) a napětí 8 – 24 Voltů. Nechcete-li používat drátový zvonek, můžete koupit vnitřní zvonek Ring – doplňkové zařízení k videozvonku Ring Video Doorbell. Umístíte jej do běžné zásuvky a připojíte k Wi-Fi. Nemusíte tak mít telefon po ruce, abyste návštěvníka slyšeli. Můžete nastavit hlasitost nebo zvonek vypnout.

Venkovní kamera spolu s videozvonkem zabezpečí okolí vašeho domu. Vlastnosti, které má videozvonek (pohybový senzor, nahrávání videa, obousměrná hlasová komunikace), tak budete mít k dispozici po celém obvodu domu.

Nevýhody

Protože Ring Video Doorbell používá Wi-Fi pro svůj provoz, při výpadku signálu není možný přenos videa a hlasu. Funkce klasického zvonku je zachována pouze při napájení kabelem.

Toto zařízení je vhodné do rodinných domů. Do bytu mi přijde příliš sofistikované a zbytečné.

Kde koupit

Videozvonek s příslušenstvím můžete koupit přímo na webu výrobce, kde stojí $199 (vnitřní zvonek $30 a doplňková kamera $199). Lze koupit i na americkém Amazonu. Je nutné počítat s poštovným, DPH a clem.

Alternativní produkt

Obdobné funkce nabízí i společnost 2N. Dveřní systém 2N® Helios IP Verso sice není tak nenápadný, jako je tomu v případě Ringu, nicméně lze doplnit o další zařízení (čtečka RFID karet a NFC čipů, klávesnice ap.).


Doplnění článku 27.10.2016

Prodej produktů Ring v České republice

Od konce října 2016 můžete zvonek Ring koupit i u nás. Dovoz a prodej zajišťuje Ring Shop s.r.o.


Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.