Naše produkty nejsou gadgety, říká o svých zařízeních firma Netatmo

Včera se v krásných prostorách The Senses v Praze konala tisková konference společnosti Netatmo. Kromě představení společnosti jsme si mohli vyzkoušet většinu produktů, které Netatmo vyvíjí a prodává. Na Geniálním domě jsem o mnohých již psala, třeba o chytrém termostatu nebo meteostanici.

Zaujalo mě:

  • Společnost se specializuje na designové produkty, které něco vydrží, a jsou užitečné pro efektivní život mezi čtyřmi stěnami. Nejsou to gadgety, které si užijí svou slávu a pak jsou k ničemu.
  • První produkt – meteostanice – byl na trh uvedený v roce 2012, od té doby přibyl chytrý termostat, radiátorové hlavice, vnitřní a venkovní kamera, srážkoměr a větroměr, zařízení pro měření parametrů v interiéru (teplota, hluk, hladina oxidu uhličitého, vlhkost) a další. Letošní novinkou je bezdrátový senzor kouře.
  • Kromě vývoje vlastních produktů Netatmo spolupracuje s dalšími výrobci, například společností Velux (střešní okna) nebo Legrand (vypínače, elektrokomponenty).
  • Netatmo získalo mnohá ocenění, například “CES Inovations Design and Engeneering Awards”, “Smart Home” nebo “Tech for a better Word”.
  • Ne všechna zařízení podporují všechny mobilní operační systémy – starší produkty můžete ovládat jen přes aplikaci v Androidu, nové jen přes iOS. Co tyto produkty spojuje, je ovládání hlasem, ve kterém vidí Netatmo budoucnost. Některé produkty jsou Apple HomeKit kompatibilní.
  • Zejména u kamerových systémů je využívaná umělá inteligence (strojové učení) – vnitřní kamera rozpozná tváře osob a vyhlásí poplach, pokud se objeví někdo cizí. U venkovní kamery se sleduje pohyb osob (nikoli tváře), aut a domácích zvířat.
  • Pokud vnitřní kamera uslyší alarm sirény nebo kouřového senzoru, začne natáčet.
  • Tvůrci venkovní kamery se museli vypořádat s běžným jevem, jako je vítr. Napadlo by vás, že pro umělou inteligenci je pohyb listů na stromě velký problém?
  • Netatmo umělou inteligenci stále vyvíjí a zdokonaluje – pokud kamera zaznamená něco neobvyklého, vyhlásí poplach. V jenom případě to byl pes poskakující na zadních nohách. Do další verze softwaru kamery byla přidána i tato “zvláštnost” a psi, kteří nejdou po čtyřech, už bezpečně rozpozná. Samotní uživatelé se podílejí na vývoji tím, že hlásí své zkušenosti.

Co Netatmo chystá do dalších let? Možná to bude senzor oxidu uhelnatého. Nebo jiný užitečný a do oku lahodící produkt.


Se kterým produktem značky Netatmo byste si přáli více seznámit na Geniálním domě? Napište mi do komentářů.

Tisková konference Netatmo 7.11.2018

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.