Štítek: vytápění & chlazení

Tado se hlásí, že potřebuje nové baterie

1.10.2018 | Aktuality

Často se setkávám s názorem, že digitální termostatické hlavice jsou zbytečné (ta mechanická zastane stejnou funkci) a že potřebují vyměňovat baterie. Určitě takto neuvažujeme při nákupu televize nebo klimatizace, které také mají dálkové ovládače a baterie musíme sem tam vyměnit. Tak proč nezajistit v místnosti stabilní teplotu – pokud změníte teplotu otočením hlavice, nastavený program […]

Recenze: Chytrý termostat Netatmo

9.4.2018 | Recenze

Netatmo Thermostat je na trhu už nějaký ten pátek, společnost Netatmo jej začala prodávat koncem roku 2013. Když jsem někdy před dvěma lety uvažoval o koupi chytrého termostatu, Netatmo byl jeden z favoritů. Po pročtení recenzí pak volba padla právě na něj.

Při větrání lze šetřit peníze za vytápění i váš čas

26.1.2017 | Články

Často se setkávám s dotazem: “Musím mít v domě rekuperaci? Domy se bez ní obešly, proč to tam nyní nově dávat?” Čeho se lidí nejvíce bojí? Jaké výhody má stavba, která větrá moderně?

Podzimní novinky ve vytápění – hlavice Tado a Netatmo

7.9.2016 | Aktuality

S blížící se topnou sezónou jsou na trh uváděny nové produkty pro řízení vytápění – termostatické hlavice na radiátory. S novinkami přišlo německé Tado i francouzské Netatmo.

Vaříte a ohříváte vodu bezpečně?

24.6.2016 | Články

Oxid uhelnatý je strašák, který není možné podceňovat. Se zvyšujícími teplotami je riziko nedokonalého spalování a špatného odvodu spalin vyšší. Jediná ochrana je kvalitní senzor CO.

Fotovoltaická elektrárna levně díky dotacím

6.4.2016 | Aktuality, Články

Společnost E.ON vydala v polovině března tiskovou zprávu o podpoře při vybudování fotovoltaické elektrárny na rodinné domy. Znamená to, že budeme mít levnou elektřinu?

Rozúčtování tepla a vody nemusí být tvrdý oříšek

22.3.2016 | Rozhovory

Vlastníte dům s více byty a hledáte někoho, kdo by vám pomohl s rozúčtováním nákladů za služby? Nebo jste nájemce nebo vlastník bytové jednotky, ale máte pocit, že by se s vašimi penězi mohlo lépe hospodařit? Svěřte správu domu odborníkům.

Ušetřete za vytápění s praktickými doplňky

27.1.2016 | Články

Náklady související s bydlením jsou vysoké a podstatnou část spolkne vytápění. Jak bez vysokých vstupních nákladů distribuci tepla do místnosti zefektivnit?

Chytrá sada – ochutnávka moderní domácnosti

6.1.2016 | Články

Hrajete si s myšlenkou, že byste ovládali systémy domu na dálku nebo chcete, aby spolu technologie komunikovaly? Za málo peněz vyzkoušejte, jestli je tento záměr vhodný právě pro vaši domácnost.

Zaplatíme za vytápění v dalším roce více?

3.12.2015 | Články

Od nového roku začne platit nová vyhláška o rozúčtování nákladů na vytápění a společnou přípravu teplé vody pro dům. Jaké přináší změny?