PowerCube Remote – dálkově spínaná zásuvka

Líbí se vám funkční elektrické rozdvojky ve tvaru kostky? Další v této barevné řadě je PowerCube s dálkovým ovládáním.

Téměř před rokem jsem psala o zásuvkách PowerCube – rozdvojkách ve tvaru kostky, které se mohou skládat na sebe a zajistit potřebné množství elektrických zástrček.

Oblíbili jste si tyto produkty, ale máte je umístěné na nepřístupných místech a potřebovali byste je sem tam odpojit od elektrické sítě? Výrobce přišel s další barevnou řadou – tentokrát šedo – oranžovou. K modelům PowerCube Original (kostka pro umístění do zásuvky), PowerCube Extended (s prodlužovacím kabelem) a “cestovní” PowerCube Extended tak přibyl další – s výrazným oranžovým kolečkem.

PowerCube Remote

Kostku s šedými zástrčkami a oranžovým přijímačem můžete koupit ve verzi s prodlužovacím kabelem i bez něj. Nerozlučnou součástí je dálkový ovládač se stejně oranžovou plochou. Můžete tak zásuvky zapínat / vypínat na dálku nebo přímo stiskem tlačítka na kostce.

PowerCube s dálkovým ovládačem (Zdroj: powercube.cz).

PowerCube s dálkovým ovládačem (Zdroj: www.allocacoc.com).

Máte-li více kostek, můžete je ovládat všechny jedním ovládačem nebo naopak jednu kostku několika ovládači. Dosah rádiového signálu je 20 metrů.

Výhodou jistě bude dálkový ovládač bez napájení (po stisknutí tlačítka se vytvoří kinetická energie, díky které se vyšle impuls do PowerCube Remote, nejsou tedy nutné baterie). Můžete ho opakovaně nalepit na jakýkoliv hladký povrch. Majitelé ostatních modelů však nemohou rozšířit své kostky o oranžové tlačítko. Budou-li chtít využívat tuto funkci, musí koupit nové.

PowerCube Remote má čtyři zásuvky, jednu strana obsadí přijímač pro dálkové ovládání a poslední stana kostky zajišťuje napájení. Standardem je dětská pojistka a uzemnění. Délka prodlužovacího kabelu je 1,5 metru.

Cena je 789 Kč za sadu jedné kostky a ovládače. Samotnou kostku koupíte za 579 Kč a ovládač za 259 Kč (e-shop PowerCube).

AudioCube

Autoři těchto úžasných rozdvojek – holandská společnost Allocacoc – jde s vývojem dál. Už nyní můžete objednávat AudioCube, která má v sobě integrovanou baterii a vestavěné napájení (není třeba napájecí kabel), reproduktory orientované do všech směrů. S vaší hudební knihovnou se spojí přes Bluetooth nebo kabelem. Cena je 2.299 Kč, její levnější sestra stojí 1.699 Kč (ta je nepřenosná – bez baterie).


Mohlo by vás také zajímat:

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.