Zásuvka na steroidech

Často se mi stává, že potřebuji zapojit do elektrické zásuvky více spotřebičů, ale všechny přívodní šňůry a adaptéry se do rozdvojky nevlezou, protože si vzájemně překáží. Řešením je PowerCube.

PowerCube holandské společnosti Allocacoc je navržená právě pro tyto případy. Najde své místo u pracovního stolu, audio – video techniky, v kuchyni a na dalších místech.

Modrá zásuvka s USB porty přímo napájí telefony nebo notebooky. (Zdroj: www.allocacoc.com)

Modrá zásuvka s USB porty přímo napájí telefony nebo notebooky. (Zdroj: www.allocacoc.com)

PowerCube se dodává v několika modifikacích. Obrovskou výhodou je, že se dají vzájemně kombinovat – zapojovat do sebe (nedoporučovala bych z bezpečnostních důvodů kombinovat více jak dvě „kostky“). Tím dosáhnete požadované sestavy, abyste zajistili místo pro všechny zástrčky elektrospotřebičů nebo nabíječky.

Na první pohled vás zaujme barevné řešení. Jednotlivé řady “kostek” mají barvu podle typu. Základní zelená má 5 zásuvek, modrá varianta má 4 zásuvky a 2 USB porty pro nabíjení vašich zařízení. Potřebujete-li umístit PowerCube dál od zásuvky, sáhněte po červené nebo šedé “kostce”. Ty jsou obdobou předchozích, ale mají prodlužovací kabel délky 1,5 nebo 3 metry a ke stolu nebo na jiné místo je upevníte montážním dokem.

Naše šedá zásuvka našla místo na pracovním stole. (Zdroj: www.jaknait.cz)

Naše šedá zásuvka našla místo na pracovním stole. (Zdroj: www.jaknait.cz)

Výhody jsou jasné již na první pohled. Každá strana kostky obsahuje jednu pozici pro zapojení spotřebiče. Napájíte-li několik adaptérů, například od mobilního telefonu, v “kostce” si nebudou nijak překážet. Navíc je zásuvka kvalitně zpracovaná a svým designem neudělá ostudu, i když ji necháte viditelně např. na pracovním stole. Pro tento účel se ke “kostkám” standardně dodává montážní dok na upevnění na / pod desku stolu).

Červená zásuvka s montážním dokem. (Zdroj: http://www.allocacoc.com/)

Červená zásuvka s montážním dokem. (Zdroj: http://www.allocacoc.com/)

Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

PowerCube můžete koupit na e-shopu nebo v obchodech s elektromateriálem.

Další “vychytané” zásuvky

Někteří výrobci se také snaží vypořádat s nedostatkem místa v běžných rozdvojkách a prodlužovačkách. Příkladem může být Pivot Power nebo designové prasátko Svintus.


Mohlo by vás také zajímat:

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.