Google Home a Google Wi-Fi – zařízení ovládaná hlasem

4. říjen byl dnem, kdy Google představil své novinky – mimo jiné Google Home a Wi-Fi.

Google Home

Na jaře Google oznámil vývoj produktu pro chytré domy, který bude ovládaný pouze hlasem – Google Home. Výhody tohoto řešení jsou patrné na první pohled – pokud například máte plné ruce, vaříte nebo jen nemůžete najít ovládač k některému zařízení, nejsnadnější cesta je příkaz nebo dotaz říci. Používáte mobilní telefon s operačním systémem Android? Pak jistě znáte službu Google Now – hlasové ovládání vašeho telefonu. Google Home pracuje na totožném principu. “OK Google, přehraj nejnovější skladbu od ….”. A tak dále.

Pro ovládání celé domácnosti však potřebujete kompatibilní zařízení. Pak už bude jen na vás, jestli budete požadovat od asistenta jen informace o počasí nebo kdy vám odjíždí vlak, nebo rozsvítit světlo. Televizi budete ovládat hlasem ve spolupráci s Google Chromecast, pokud se budete ptát na cestu, automaticky se spustí na mobilním telefonu navigace. Budete moci ovládat teplotu v domě, osvětlení a další.

Google předpokládá, že spolupracujících zařízení bude přibývat. Již nyní mohou výrobci integrovat Google Assistant do svých produktů. Otázkou je, kdy tyto produkty a služby budeme moci využívat i v České republice.

Google Home. Barvu základny si můžete zvolit podle vybavení interiéru. 
(Zdroj: Google)


Google Home. Barvu základny si můžete zvolit podle vybavení interiéru. (Zdroj: Google)

Cena Google Home není vysoká – stojí 129 USD (cca 3100 Kč + daň).

Google Wi-Fi

Google Wi-Fi je router, který je navržený tak, aby ideálně pokryl Wi-Fi sítí celou domácnost. Pro větší byty nebo domy budete potřebovat více zařízení, které však spolu vzájemně spolupracují.

Toto zařízení však může znepříjemnit život dětem – rodiče jej mohou vypnout, pokud chtějí po dětech nějakou nepříjemnou činnost.

Cena je stejná jako u Google Home – 129 USD (cca 3100 Kč + daň).

Google Wi-Fi (Zdroj: Google)

Google Wi-Fi (Zdroj: Google)

I když většina služeb a kompatibilních produktů s Google Home u nás nefunguje, ovládání hlasem je jedna z dobrých cest, jak domácnost ovládat. Pokud ne Google, jistě některý jiný výrobce na našem trhu fungovat v blízké budoucnosti jistě bude.


Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.