Recenze: MonkeyTech – krabička na on-line sledování teploty

Potřebujete sledovat teplotu nebo vlhkost v místnosti nebo venku a být upozornění, pokud dojde k překročení nastavených hodnot? Nebo jen chcete vědět, že je vaše stavba bez elektřiny? Zkuste teploměr / vlhkoměr MonkeyTech.

MonkeyTech WiFi Teploměr je malá krabička (62x62x20 mm), kterou připojíte přes Wi-Fi síť k internetu. K jedné krabičce připojíte až dvě čidla. Napájení je microUSB kabelem ze zásuvky. Toto zařízení s výhodou použijete na místech, kde by mohlo dojít k zamrznutí vody – například na chalupě nebo ve sklepě nebo pro sledování venkovní teploty.

MonkeyTech WiFi Teploměr s teplotním a vlhkostním čidlem.

MonkeyTech WiFi Teploměr s teplotním a vlhkostním čidlem.

Na webu pak sledujete aktuální teplotu a vlhkost – podle vybraného modelu. Kromě webového prohlížeče můžete používat i aplikaci pro mobilní telefon s operačním systémem Android.

Pro každé čidlo nastavíte rozmezí teplot, při jejichž překročení dostanete upozornění. Stejně tak vám zařízení milou formou oznámí, že je mimo dosah internetu nebo bez napájení:

Ahoj,
je tu problém s čidlem Teplota.
Máš nastavené upozornění na neaktivitu po 10 min.
Proto přišel tento e-mail – takhle dlouho jsme neobdrželi novou hodnotu z měření. Nastavení tohoto hlídače je možné změnit ve tvém uživatelském účtu na tmep.cz.
Snad to není velký průšvih. Určitě jsou na světě horší věci, např. politika.

Co se mohlo pokazit? Například:

  • Výpadek elektřiny.
  • Nefunkční připojení k internetu.
  • Problém s čidlem.
  • Čidlo zasílá měření z jiné IP adresy, než která je na tmep.cz pro toto zařízení povolená (jestli máš tuto ochranu zapnutou).

Tvůj
tmep.cz

Zprovoznění

Manuál je velmi dobře zpracovaný, natavení dle něj je hračka. Krabičku zapojíte do elektřiny. Z výroby je připravena k připojení do vaší Wi-fi sítě. Nejdříve váš mobilní telefon nebo počítač připojíte k síti, kterou vytvoří teploměr a následně vyberete svou domácí síť. Název sítě (SSID) je omezený na 15 znaků, obsahuje-li více, je nutné síť přejmenovat (v současné době jiné řešení, jak toto omezení obejít, neexistuje; v příští verzi firmwaru by tato vlastnost měla být změněna). Následně senzor nastavíte na webovém portálu TMEP.cz.

Příklad webového záznamu.

Příklad webového záznamu (www.retreat.cz).

Kde koupit

Vybírat můžete z několika modelů podle požadovaných čidel. Cena je od 1.540 Kč. Nakoupit můžete přímo v e-shopu výrobce.

Hodnocení

Plus:

  • jednoduchost
  • on-line sledování parametrů
  • zasílání upozornění – překročení hodnot, výpadek proudu nebo internetu
  • cena

Mínus:

  • omezení názvu domácí sítě (SSID) na 15 znaků

Zařízení vyrábí česká firma MonkeyTech. Děkuji za zapůjčení a možnost vyzkoušení.


Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.