Xiaomi Chytrý domov vyčistí vzduch i ohlídá váš majetek

Čínská společnost Xiaomi je u nás známá hlavně mobilními telefony, které se charakterizují nízkou cenou za dobrou kvalitu. Nedávno rozšířila své portfolio o chytrou domácnost.

Chytrá domácnost v podání Xiaomi je připojená k WiFi a můžete ji ovládat z míst mimo domov, ideálně mobilním telefonem. V současné době můžete svou domácnost vybavit těmito produkty: čističkou vzduchu, bezpečnostním systémem a IP kamerou, noční lampičkou a chytrou LED žárovkou, dálkově ovládanou zásuvkou, čističkou vzduchu nebo uvařit rýži na mnoho způsobů. Všechny tyto produkty mají kromě WiFi spojení společné i to, že se skvěle hodí do interiéru.

Na území Evropské unie je možné koupit produkty Xiaomi na e-shopu www.XiaomiForSale.com. V případě reklamace tak nemusíte uplatňovat svá práva v Číně a dodací doba je podstatně kratší. Překlady aplikací do češtiny zajišťuje komunita MIUI.

Router

Mozkem chytré domácnosti v podání Xiaomi je Mi WiFi Wireless AC Router (3.784 Kč). Kromě disku o velikosti 1 TB má USB port a podporuje NFC. Můžete jej použít kromě vytvoření WiFi sítě i jako datové úložiště pro ukládání filmů, fotografií, hudby atd.

Xiaomi Router

Xiaomi Router

Čistička vzduchu

Mi Air Pufified filtruje vzduch v místnosti s plochou 28 až 48 m2 a má výkon 406 m3/h. Kruhový HEPA filtr pohltí 99 % pevných částic od velikosti 0,3 μm a 100 % prachových částic. Uhlíkový filtr odstraní 91 % formaldehydu a dalších škodlivých látek. Čistička si poradí i se zvýšenou vlhkostí vzduchu. Potřebu vyměnit filtr hlídá aplikace Mi Home. Pohledem na displej mobilního telefonu zjistíte aktuální parametry vzduchu v místnosti i venku. Můžete se tak sami rozhodnout, jestli pustíte čističku nebo otevřete okno. Koupit ji můžete za 6.001 Kč.

Bezpečnostní systém

Xiaomi Mi Smart Home Suite (1.335 Kč) tvoří sada senzorůpohybový, senzory otevření dveří a oken, osobní mini tlačítko a bezdrátový vypínač do zásuvky. Můžete jej doplnit o IP kameru Xiaomi Yi (1.027 Kč). Narušení prostoru signalizuje mobilní aplikace a vy na dálku můžete spustit kameru, abyste zjistili, co se doma děje. Kamera umožňuje obousměrný hlasový přenos a noční režim. Data nahrává na SD kartu, ale umožní i streamovat video na libovolné zařízení, které je připojené k internetu.

Osvětlení

Noční lampa Yeelight Bedside Lamp (1.633 Kč). se ovládá dotykem nebo mobilním telefonem, který je k lampičce připojený přes Bluetooth. Můžete vybírat z 16 milionů barev.

Samotná LED žárovka Yeelight LED Smart Light Bulb v současné době k prodeji na evropském e-shopu www.xiaomiforsale.com není, nicméně na webu Xiaomi se koupit dá ($12, doba doručení 1-3 týdny). Máte-li domácnost vybavenou bezpečnostním systémem (dveřní kontakty), žárovka se automaticky rozsvítí po vstupu do místnosti, můžete nastavit scény (barvy, jas, výběr, která žárovky má svítit atd.). Žárovka má klasický závit E27. Ovládat ji můžete samozřejmě i vypínačem, který máte na stěně.

Chytrá zásuvka

Smart Socket with USB Port (595 Kč) je adaptér do klasické zásuvky. Můžete ji bezdrátově spínat z mobilní aplikace a nastavit čas, kdy se bude spotřebič do ní připojený zapínat nebo vypínat. Kromě běžné zástrčky má 3 USB porty.

Xiaomi Chytrá zásuvka

Xiaomi Chytrá zásuvka

Rýžovar

Protože Xiaomi je čínská společnost, jistě vás nepřekvapí tento přístroj – Mi Induction Heating Pressure Rice Cooker. V mobilní aplikaci načtete čárový kód z balení rýže a hrnec automaticky nastaví příslušný program.

Filtr na vodu

Čištění vody v přístroji Xiaomi Mi Smart Water Purifier (6.406 Kč) je reverzní osmózou. Dokáže filtrovat 1 litr vody za minutu. V mobilní aplikaci můžete kdykoliv zkontrolovat kvalitu vody a případně filtraci zapnout.

Xiaomi Filtr na vodu

Xiaomi Filtr na vodu

Jaké další produkty budou následovat?

Firemní politika Xiaomi – udržet vysokou kvalitu a nízké ceny – je velkým lákadlem. Program
Chytrý domov má velmi dobrý ohlas i mezi českými uživateli. Máte vy sami zkušenosti s těmito produkty? Kterým byste dali přednost?


Mohlo by vás také zajímat

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.